З 1 лютого 2025 року українські банки запровадять обмеження на перекази коштів між фізичними особами. Максимальний місячний ліміт для платежів за реквізитами IBAN становитиме 150 тисяч гривень.
Про це пише ТСН.
Що відомо про нові ліміти
Особи, які перевищать ліміт у 150 тисяч гривень, повинні будуть надати документи, що підтверджують їхні доходи.
Зазначається, що нововведення стосуватиметься лише клієнтів без документального підтвердження доходів. Банки розподілятимуть таких клієнтів на три групи ризику: “високий”, “середній” та “низький”.
До речі, для клієнтів із “високим” рівнем ризику місячний ліміт становитиме 50 тисяч гривень. Для груп із “середнім” та “низьким” рівнем ризику обмеження впроваджуватимуться поступово: з 1 лютого 2025 року — до 150 тисяч гривень на місяць, з 1 червня 2025 року — до 100 тисяч гривень на місяць.
До слова, раніше повідомлялось, що наразі в Україні працює 5 011 відділень банків. Це на 127 менше, ніж у 2024 році.