Національний банк України заявив, що тенденція до зниження процентних ставок за депозитами припинилася. Наразі прогнозується їх подальше зростання внаслідок останніх рішень, прийнятих щодо монетарної політики.
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, передає «Укрінформ».
Очікується підвищення середніх ставок за депозитами
За словами Пишного, зниження відсоткових ставок за депозитами припинилося. Ба більше, у січні помітили незначне, але позитивне зростання ставок. Голова НБУ зазначив, що підвищення облікової ставки та зміна параметрів операційного дизайну НБУ створюють умови для банків, щоб вони могли пропонувати більш вигідні процентні ставки.
Згідно з рішенням НБУ, спред між обліковою ставкою та ставкою за тримісячними депозитними сертифікатами збільшиться на 1 відсотковий пункт, досягнувши 19%. Крім цього, спред між обліковою ставкою та ставкою за кредитами овернайт зріс на 1 в.п., досягнувши 19,5%.
Також розширяться можливості для банків розміщувати кошти в тримісячних депозитних сертифікатах, залежно від успіхів у нарощуванні портфеля гривневих депозитів населення терміном понад 3 місяці за останні 12 місяців.
Пишний сподівається, що депозити в українських банках залишатимуться привабливим інструментом для збереження заощаджень. Він наголосив, що гривневі активи, зокрема ОВДП, продовжують залишатися привабливими, що підтверджується зростанням попиту на них серед фізичних осіб у січні.
Раніше повідомлялось, що найбільше грошей українці зберігають у ПриватБанку – 415,6 млрд гривень та Ощадбанку – 197,6 млрд гривень. На третьому місці – Універсал Банк (72,0 млрд гривень).