Ціна на золото зросла до історичного максимуму через тарифи Трампа

У понеділок, 31 березня, ціна на золото досягла рекордного рівня в 3 115,79 долара за унцію, що стало наслідком паніки серед інвесторів. Головний фактор – плани президента США Дональда Трампа на запровадження нових мит, які можуть загострити глобальну торговельну війну.

Яка ситуація на ринку

Ціна на золото стрімко піднялася через ряд економічних та політичних чинників. Через економічну нестабільність та невизначеність з митною політикою американського президента інвестори почали вкладати кошти в золото, щоб захистити себе від ризиків. Також золото стало привабливішим для покупців через падіння індексу долара на 0,2%.

Нещодавно Дональд Трамп заявив, що підніме мита на російську нафту на 25%-50%, якщо Москва не сприятиме припиненню війни в Україні. Фінансовий аналітик Тім Уотерер припускає, що, якщо майбутні заяви Трампа будуть менш радикальними, золото може дещо втратити в ціні через фіксацію прибутків інвесторів.

Ринок нафти відреагував протилежно. Через невизначеність щодо санкцій проти російської сировини її ціна почала знижуватися. Інвестори очікують на подальші заяви Трампа та реакцію Кремля.

Політичні та економічні ризики створюють ідеальне середовище для росту цін на золото. Якщо ситуація не стабілізується, аналітики прогнозують подальше подорожчання дорогоцінних металів у 2025 році.

Також від цього ж автора

Уряд відмовився запроваджувати ПДВ для частини ФОПів / Фото: відкриті джерела

Кабмін переглянув підхід до запровадження ПДВ для ФОПів

Уряд остаточно окреслив свою позицію щодо перспектив запровадження податку на додану вартість для фізичних осіб-підприємців.…

Пенсійний фонд спрямував 39,2 млрд грн на виплати за тиждень / Фото: відкриті джерела

Пенсійний фонд профінансував пенсії та допомоги на 39,2 млрд грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані про виплати за тиждень: пенсії, субсидії, лікарняні та інші соцвиплати…

Шмигаль повідомив про стабілізацію зі світлом у Києві та області / Фото: відкриті джерела

Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням у Києві

Денис Шмигаль заявив про покращення ситуації в енергосистемі Києва й Київщини, мінімальні відключення та ризики…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *