Пенсійна система США втратила $169 мільярдів через митні тарифи

Лише за чотири торгові дні після оголошення про запровадження мит, 25 найбільших пенсійних фондів США зазнали втрат на суму $169 мільярдів у вигляді знецінення публічних акцій. Про це свідчать дані аналітичного звіту Equable Institute, на які посилається Bloomberg.

Пенсійна система США

З 3 по 8 квітня фінансові ринки відреагували надзвичайно болісно на нову хвилю торгових бар’єрів. І хоча мова йде лише про короткостроковий період, аналітики вже б’ють на сполох. Ці збитки можуть бути лише початком значно глибшої кризи. За 2024 рік ці ж фонди вже втратили приблизно $249 мільярдів, а повна картина втрат для всієї системи державного пенсійного забезпечення США, ймовірно, виявиться ще тривожнішою.

Фахівці попереджають, якщо митна ескалація призведе до рецесії, пенсійні фонди можуть зіштовхнутися не лише з ринковими збитками, але й зі зменшенням притоку коштів. Це поставить під загрозу довгострокові фінансові цілі системи.

Станом на 10 квітня середня ставка мит США на китайські товари сягнула 145%. У відповідь, Пекін 11 квітня підняв свої тарифи до 125%. Світова організація торгівлі (СОТ) вже оцінила масштаби ризиків. За її прогнозами, ескалація конфлікту може призвести до 80% скорочення торгівлі між двома найбільшими економіками світу. А в глобальному контексті – до падіння світового реального ВВП майже на 7%, якщо економіка розділиться на два протистоячі блоки.

Також від цього ж автора

Уряд відмовився запроваджувати ПДВ для частини ФОПів / Фото: відкриті джерела

Кабмін переглянув підхід до запровадження ПДВ для ФОПів

Уряд остаточно окреслив свою позицію щодо перспектив запровадження податку на додану вартість для фізичних осіб-підприємців.…

Пенсійний фонд спрямував 39,2 млрд грн на виплати за тиждень / Фото: відкриті джерела

Пенсійний фонд профінансував пенсії та допомоги на 39,2 млрд грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані про виплати за тиждень: пенсії, субсидії, лікарняні та інші соцвиплати…

Шмигаль повідомив про стабілізацію зі світлом у Києві та області / Фото: відкриті джерела

Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням у Києві

Денис Шмигаль заявив про покращення ситуації в енергосистемі Києва й Київщини, мінімальні відключення та ризики…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *