Ціни на золото знову пішли вгору, досягнувши найвищої позначки з 9 травня. Такий стрибок зумовлений зростаючим попитом на активи-притулки на тлі тривоги через державний борг США та слабкі результати аукціону 20-річних казначейських облігацій.
Ріст цін на золото
Так, спотове золото подорожчало на 0,7% – до $3336,43 за унцію станом на ранок 22 травня. Американські ф’ючерси на золото піднялись до $3337,60. Ціни підтримує також ослаблений долар, що досяг двотижневого мінімуму, роблячи дорогоцінний метал доступнішим для іноземних інвесторів.
На думку старшого аналітика OANDA Кельвіна Вонга, бичий тренд золота зумовлений поєднанням ослаблення долара та збереженням стагфляційних ризиків в економіці США.
Ситуацію посилює політична невизначеність. У середу, 21 травня, Комітет з регламенту Палати представників США просунув законопроєкт президента Дональда Трампа, який передбачає значне скорочення витрат і податків. Це може поглибити боргову проблему, яка вже призвела до зниження кредитного рейтингу США від Moody’s.
Між тим, слабкий попит на облігації та тиск на Волл-стріт лише підживлюють інтерес до золота. Цей метал історично сприймається як тиха гавань у часи турбулентності. Як зазначив голова глобальної макроекономіки Tastylive Ілля Співак, якщо тренд збережеться, до кінця року можна очікувати ціни у межах $3450–3500.