У квітні 2025 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб залучив понад 1,5 млрд грн до банків, що перебувають у стадії ліквідації. Основна частина цих коштів, понад 916 млн грн, надійшла від продажу активів колишньої української філії Сбербанку Росії.
Продаж філії Сбербанку РФ
Як повідомив Фонд гарантування вкладів, загальна сума надходжень до банків, що ліквідуються, у квітні сягнула 1,528 млрд грн. Переважну частину цієї суми, 1176,5 млн грн, склали надходження від продажу активів. Найбільшу частку забезпечив МР Банк (раніше Сбербанк), з якого надійшло 916,2 млн грн. Саме цей банк був виведений з ринку у лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення росії.
Крім цього банки отримали 294,2 млн грн від доходів за облігаціями внутрішньої державної позики (разом із купонним доходом), ще 40,8 млн грн – від погашення кредитів. Доходи від оренди майна склали 3,9 млн грн, а з інших джерел надійшло 12,4 млн грн.
Серед лідерів за обсягом надходжень також опинились АКБ “Конкорд” (275,7 млн грн) та банк “Фінанси та Кредит” (244,4 млн грн).
З початку 2025 року Фонд уже залучив понад 2,15 млрд грн до банків, що перебувають у процесі ліквідації. Для порівняння, упродовж усього 2024 року ці надходження склали 3,8 млрд грн, з яких 40% надійшли через аукціони системи Prozorro.Продажі.