Україна отримала майже мільярд від продажу активів філії Сбербанку РФ

У квітні 2025 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб залучив понад 1,5 млрд грн до банків, що перебувають у стадії ліквідації. Основна частина цих коштів, понад 916 млн грн, надійшла від продажу активів колишньої української філії Сбербанку Росії.

Продаж філії Сбербанку РФ

Як повідомив Фонд гарантування вкладів, загальна сума надходжень до банків, що ліквідуються, у квітні сягнула 1,528 млрд грн. Переважну частину цієї суми, 1176,5 млн грн, склали надходження від продажу активів. Найбільшу частку забезпечив МР Банк (раніше Сбербанк), з якого надійшло 916,2 млн грн. Саме цей банк був виведений з ринку у лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення росії.

Крім цього банки отримали 294,2 млн грн від доходів за облігаціями внутрішньої державної позики (разом із купонним доходом), ще 40,8 млн грн – від погашення кредитів. Доходи від оренди майна склали 3,9 млн грн, а з інших джерел надійшло 12,4 млн грн.

Серед лідерів за обсягом надходжень також опинились АКБ “Конкорд” (275,7 млн грн) та банк “Фінанси та Кредит” (244,4 млн грн).

З початку 2025 року Фонд уже залучив понад 2,15 млрд грн до банків, що перебувають у процесі ліквідації. Для порівняння, упродовж усього 2024 року ці надходження склали 3,8 млрд грн, з яких 40% надійшли через аукціони системи Prozorro.Продажі.

Також від цього ж автора

Уряд відмовився запроваджувати ПДВ для частини ФОПів / Фото: відкриті джерела

Кабмін переглянув підхід до запровадження ПДВ для ФОПів

Уряд остаточно окреслив свою позицію щодо перспектив запровадження податку на додану вартість для фізичних осіб-підприємців.…

Пенсійний фонд спрямував 39,2 млрд грн на виплати за тиждень / Фото: відкриті джерела

Пенсійний фонд профінансував пенсії та допомоги на 39,2 млрд грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані про виплати за тиждень: пенсії, субсидії, лікарняні та інші соцвиплати…

Шмигаль повідомив про стабілізацію зі світлом у Києві та області / Фото: відкриті джерела

Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням у Києві

Денис Шмигаль заявив про покращення ситуації в енергосистемі Києва й Київщини, мінімальні відключення та ризики…