7 травня Національний банк оголосив, що Господарський суд Києва закрив провадження у справі про визнання націоналізації “ПриватБанку” недійсною. Згідно з повідомленням НБУ, відповідне рішення суд прийняв у той самий день. У справі розглядалася вимога визнати недійсними договори купівлі-продажу “ПриватБанку”, за якими держава придбала 100% акцій банку, і повернути їх колишнім акціонерам.
Суд закрив справу щодо визнання націоналізації “ПриватБанку”
Колишні власники банку, Ігор Коломойський та кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, подали позов до Національного банку, Кабінету міністрів, Міністерства фінансів, “ПриватБанку” та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Згідно з інформацією НБУ, суд закрив справу на підставі закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності”.
Закрито справу щодо вимог ексвласників “Приватбанку” про повернення акцій
Регулятор пояснює, що згідно з цим законом провадження за такими позовними вимогами мають бути закриті. Позивачі висунули вимоги щодо повернення їм акцій банку, однак це суперечить закону, як зазначив суд.
У червні 2023 року Касаційний господарський суд Верховної Ради задовольнив касаційні скарги “ПриватБанку” та уряду у справі проти колишніх власників щодо націоналізації установи.
Уряд України прийняв рішення про націоналізацію “ПриватБанку” 18 грудня 2016 року і вніс у його капітал понад 155 мільярдів гривень.
Ексвласники банку, серед яких були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, вважають націоналізацію, що призвела до повної втрати їхніх акцій, незаконною. Водночас “ПриватБанк” і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.
Нещодавно стало відомо, що Національний банк України вимагає зміни власника українського банку, який є у власності польського бізнесмена Лещека Чарнецького.