На тимчасово окупованих територіях Луганської області російська адміністрація фактично перерозподіляє відібране у місцевих мешканців житло не на користь цивільного населення, а для забезпечення власних силових структур і військових підрозділів. Про це повідомляє Луганська обласна військова адміністрація.
Попри публічні заяви про нібито підтримку людей, які втратили домівки через бойові дії, реальна ситуація виглядає інакше. Квартири та будинки, що були примусово вилучені, отримують представники російських військових формувань, чиновники та співробітники силових органів.
Зокрема, у місті Рубіжне житлові об’єкти, які окупаційна влада оголосила «націоналізованими», планують передати для розміщення працівників судової системи РФ. Відповідне рішення ухвалили структури федерального агентства з управління державним майном Росії.
У підсумку обіцяна допомога постраждалим мешканцям залишається лише на словах. Натомість житловий фонд використовується як ресурс для обслуговування потреб окупаційної адміністрації, що ще більше загострює соціальну ситуацію в регіоні та позбавляє місцевих жителів шансів на відновлення нормальних умов життя.