Нацбанк опублікував дані щодо продажу та погашення облігацій внутрішніх державних позик України. Зокрема, стало відомо, скільки коштів від ОВДП уряд залучив з початку дії воєнного стану.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
За рахунок реалізації ОВДП на аукціонах від початку впровадження в Україні воєнного стану Кабмін отримав 1 316 млрд грн. Якщо ж говорити виключно про 2024 рік, то з січня по жовтень цього року Міністерство фінансів України залучило завдяки продажу облігацій внутрішніх державних позик майже 498 млрд грн в еквіваленті. Йдеться як про надходження у національній валюті, так і про надходження у доларах США та євро. Зокрема, у гривні вдалось отримати 363 976,1 млн грн надходжень. Також було залучено 2 536,3 млн дол. США і 754,9 млн євро.
Водночас за внутрішніми борговими державними цінними паперами було виплачено в національній валюті 188 084,7 млн. У доларах США погашення внутрішніх боргових зобов’язань, пов’язаних з облігаціями, сягало 2 176,6 млн, а у євро – 918,3 млн євро.
Станом на початок листопада поточного року фізичні та юридичні особи в Україні володіли військовими облігаціями на загальну суму 158,8 млрд грн в еквіваленті. Це свідчить про зростання вкладень в облігації у 2,9 раза протягом останнього року.