Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) офіційно уклали Угоду про Всеосяжне економічне партнерство. Підписання договору відбулося 17 лютого в Абу-Дабі за участі Президента України Володимира Зеленського. Документ підписали Перша віцепрем’єр-міністерка України, Міністерка економіки Юлія Свириденко та Міністр з питань міжнародної торгівлі ОАЕ Тані бін Ахмед Аль Зеюді. Ця угода є першим подібним документом України з країнами Перської затоки.
Умови економічного партнерства
Угода скасовує торговельні бар’єри, забезпечуючи 99% українських товарів повний доступ до ринку ОАЕ. Це означає спрощений експорт для українських виробників і можливість вийти на глобальний ринок через торговий хаб Еміратів.
За прогнозами Міністерства економіки, реалізація угоди дозволить зберегти позитивне торговельне сальдо, яке у 2023 році становило 51,5 млн доларів США. У перспективі це може збільшити ВВП України на 0,1%.
Документ охоплює не лише торгівлю товарами, а й послуги та цифрову економіку, інвестиції, спрощений доступ до ринків ОАЕ та країн регіону, усунення бар’єрів для експорту та інвестування.
Очікується зростання експорту українських товарів в таких сферах, як металургія, харчова промисловість (борошно, олія та агропродукція), рослинні олії та комерційні послуги.
У межах угоди буде створено Раду з інвестицій Україна-ОАЕ, яка сприятиме збільшенню капіталовкладень і усуненню бар’єрів для підприємців. Також передбачено створення Комітету з питань малого і середнього бізнесу, що допоможе підприємцям через навчальні програми та консультації.