З 1 березня в Україні може зупинитися робота АЗС

З 1 березня 2024 року в Україні набувають чинності нові вимоги до реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які використовуються на автозаправних станціях (АЗС). Однак через бюрократичні затримки та технічні проблеми жоден із РРО поки не готовий працювати за новими правилами

Це створює критичну ситуацію: АЗС або будуть змушені припинити роботу, або продовжити діяльність із ризиком отримання величезних штрафів.

Причина проблеми

З 1 березня АЗС повинні використовувати лише РРО, що формують чеки за оновленою формою. Однак наразі НБУ, Мінфін та Державна податкова служба (ДПС) не погодили новий протокол передавання інформації від РРО до податкової. А без нового протоколу постачальники касових апаратів не взмозі оновити свої системи. 

Це означає, що фактично жоден із працюючих РРО не відповідає новим вимогам, і використання старих чеків стане незаконним.

Через невизначеність автозаправні станції опинилися у глухому куті. Наразі є два варіанти розвитку подій. Зачинитися до вирішення проблеми – це дозволить уникнути штрафів, але може викликати паливний колапс. Або ж продовжити працювати без відповідних РРО. Проте у цьому випадку на АЗС чекають штрафи у розмірі 150% від вартості проданого пального.

Експерти вважають, що єдиний спосіб уникнути кризи – це відтермінувати запровадження нових чеків до моменту, поки НБУ, Мінфін та ДПС не погодять усі технічні аспекти.

Також від цього ж автора

Уряд відмовився запроваджувати ПДВ для частини ФОПів / Фото: відкриті джерела

Кабмін переглянув підхід до запровадження ПДВ для ФОПів

Уряд остаточно окреслив свою позицію щодо перспектив запровадження податку на додану вартість для фізичних осіб-підприємців.…

Пенсійний фонд спрямував 39,2 млрд грн на виплати за тиждень / Фото: відкриті джерела

Пенсійний фонд профінансував пенсії та допомоги на 39,2 млрд грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані про виплати за тиждень: пенсії, субсидії, лікарняні та інші соцвиплати…

Шмигаль повідомив про стабілізацію зі світлом у Києві та області / Фото: відкриті джерела

Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням у Києві

Денис Шмигаль заявив про покращення ситуації в енергосистемі Києва й Київщини, мінімальні відключення та ризики…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *