З 1 березня 2024 року в Україні набувають чинності нові вимоги до реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які використовуються на автозаправних станціях (АЗС). Однак через бюрократичні затримки та технічні проблеми жоден із РРО поки не готовий працювати за новими правилами.
Це створює критичну ситуацію: АЗС або будуть змушені припинити роботу, або продовжити діяльність із ризиком отримання величезних штрафів.
Причина проблеми
З 1 березня АЗС повинні використовувати лише РРО, що формують чеки за оновленою формою. Однак наразі НБУ, Мінфін та Державна податкова служба (ДПС) не погодили новий протокол передавання інформації від РРО до податкової. А без нового протоколу постачальники касових апаратів не взмозі оновити свої системи.
Це означає, що фактично жоден із працюючих РРО не відповідає новим вимогам, і використання старих чеків стане незаконним.
Через невизначеність автозаправні станції опинилися у глухому куті. Наразі є два варіанти розвитку подій. Зачинитися до вирішення проблеми – це дозволить уникнути штрафів, але може викликати паливний колапс. Або ж продовжити працювати без відповідних РРО. Проте у цьому випадку на АЗС чекають штрафи у розмірі 150% від вартості проданого пального.
Експерти вважають, що єдиний спосіб уникнути кризи – це відтермінувати запровадження нових чеків до моменту, поки НБУ, Мінфін та ДПС не погодять усі технічні аспекти.