Фонд гарантування вкладів розпочав об’єднані позови проти Росії

З січня 2025 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав подавати об’єднанні позови проти Росії щодо компенсації збитків, завданих українським банкам унаслідок військової агресії. Цей крок став частиною масштабного процесу відновлення фінансової справедливості та притягнення агресора до відповідальності.

Початок боротьби за справедливість

Перший позов охоплює п’ять банків, які зазнали суттєвих фінансових втрат. Загальна сума заявленої майнової шкоди становить 498,54 млн грн. До списку постраждалих установ увійшли “Грін Банк” “(0,4 млн грн), “Ерде Банк” (51,9 млн грн), “Укргазпромбанк” ( 271,3 млн грн), “Банк Таврика” (30,5 млн грн) та “Фортуна-Банк” (64,4 млн грн).

Ці банки припинили свою діяльність у різні періоди між 2012 і 2017 роками. Другий об’єднаний позов, який готують, включатиме ще чотири банки.

За словами директорки-розпорядниці Ольги Білай, зараз фонд активно займається збором доказової бази та розрахунками загальних збитків. Попередні оцінки свідчать, що лише до початку повномасштабного вторгнення 2022 року Росія завдала українським банкам збитків на понад 71 млрд грн.

Фонд усвідомлює складнощі, пов’язані з отриманням компенсацій через українські суди, зокрема через відсутність російських активів у країні. Проте наразі це єдиний доступний механізм юридичного впливу. Водночас Фонд очікує на відкриття міжнародного реєстру збитків, який дозволить подати відповідні вимоги на міжнародному рівні.

Також від цього ж автора

Уряд відмовився запроваджувати ПДВ для частини ФОПів / Фото: відкриті джерела

Кабмін переглянув підхід до запровадження ПДВ для ФОПів

Уряд остаточно окреслив свою позицію щодо перспектив запровадження податку на додану вартість для фізичних осіб-підприємців.…

Пенсійний фонд спрямував 39,2 млрд грн на виплати за тиждень / Фото: відкриті джерела

Пенсійний фонд профінансував пенсії та допомоги на 39,2 млрд грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані про виплати за тиждень: пенсії, субсидії, лікарняні та інші соцвиплати…

Шмигаль повідомив про стабілізацію зі світлом у Києві та області / Фото: відкриті джерела

Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням у Києві

Денис Шмигаль заявив про покращення ситуації в енергосистемі Києва й Київщини, мінімальні відключення та ризики…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *