Національний банк України виводить з обігу монети, випущені до 2003 року, різних номіналів з метою оптимізації номінального ряду. Однак на таких монетах не вдасться заробити, оскільки вони були випущені у великих тиражах і виготовлені зі звичайних матеріалів, що не робить їх цінними для колекціонерів.
Звичайні монети не стануть цінними: пояснення експертів
Про повідомив редактор сайту “Монети-Ягідки” Віталій Ткач. Він пояснив, що цінність мають лише монети з дорогоцінних металів, таких як срібло чи золото, або рідкісні екземпляри. Звичайні українські монети не стануть скарбом через свою масовість і простоту. Навіть через кілька років їх все одно буде багато в інших людей. Ткач підкреслив, що поширене переконання, що монета, відкладена на 100 років, стане дуже цінною, є помилковим.
Експерт навів приклад зі своєї практики, коли чоловік планував відкласти 10 копійок як подарунок племіннику. Однак, за словами Ткача, ця монета не буде коштовною, оскільки навіть монети сторічної давності не завжди мають високу цінність.
Які монети виводять з обігу
Національний банк України виводить з обігу кілька номіналів монет, випущених до 2003 року. Зокрема, це:
- 1 копійка;
- 2 копійки;
- 5 копійок;
- 25 копійок.
Точна дата вилучення цих монет ще не визначена. У НБУ пояснили, що обміняти ці монети можна буде:
- до кінця дії воєнного стану;
- протягом трьох місяців після його завершення.
За даними Нацбанку, в обігу залишається близько 7,2 мільярда монет номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок.
Раніше стало відомо, що Національний банк України випустив дві нові монети з номіналами 5 та 10 гривень, які присвячені кримськотатарському орнаменту “орьнек”.