У 2024 році Фонд гарантування вкладів виплатив майже 2,1 млрд гривень на задоволення вимог кредиторів банків. Ці установи знаходяться у стані ліквідації.
Про це повідомили у пресслужбі Фонду.
Бізнесу виплатили майже 600 млн
Як розповіли у відомстві, понад 582 млн гривень спрямували кредиторам 7-ї черги (юридичним особам – клієнтам банку, що не мають зв’язку з банком).
Понад 81,5 млн гривень отримали кредитори 4-ї черги (фізичні особи та ФОП, вимоги яких перевищують гарантовану суму).
Крім цього, кредитори 9-ї черги, до якої входять фізичні особи, ФОП та юридичні особи, пов’язані з банком, отримали 191,6 млн гривень.
Зазначається, що виконання вимог Нацбанку України (5 черга) забезпечили виплатами у розмірі 20,5 млн гривень. Також 1,1 млрд грн було спрямовано на погашення вимог 3-ї черги. Це стосується покриття витрат Фонду на виплату відшкодування вкладникам.
Інша частина коштів була виплачена кредиторам 2-ї та наступних черг.
До слова, раніше Нацбанк запровадив низку нововведень, пов’язаних із валютними обмеженнями. Зокрема, йдеться про деякі пом’якшення для представників бізнесу.