Над створенням програми, яка допоможе випускникам інтернатів отримати перший внесок на придбання власного житла працює Міністерство соціальної політики України. Про це заявила очільниця міністерства Оксана Жолнович під час Першого форуму доступної іпотеки у Києві.
Підтримка у придбанні житла
Наразі в Україні існує програма закупівлі квартир для дітей-сиріт, які покинули інтернатні заклади та не мають підтримки. Однак цього року уряд планує модернізувати її, щоб допомогти більшій кількості людей. Держава виступить у ролі “умовного батька“, сплачуючи перший внесок за іпотеку під пільговий кредит. Цей механізм не лише допоможе людям отримати житло, а й сприятиме їхній соціалізації, фінансовій грамотності та залученню до роботи.
На сьогодні в Україні зареєстровано близько 42 тисяч дорослих, які виросли в інтернатних закладах.
Для успішної реалізації ініціативи необхідна тісна співпраця з банками, девелоперами та місцевими громадами, які мають забезпечити супровід учасників програми.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба підкреслив, що держава має розглянути можливість запровадження спеціальних умов іпотечного кредитування для випускників інтернатів. Серед потенційних варіантів – знижена відсоткова ставка, мінімальний початковий внесок та особливий фінансовий механізм.