Першими на черзі для приватизації є Укргазбанк та Сенс Банк. Втім, цей процес не відбудеться у 2025 році.
Про це заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова, передає «Інтерфакс-Україна».
Укргазбанк та Сенс Банк продадуть у першу чергу
За словами Рожкової, здійснення приватизації у 2025 році є малоймовірним. Причина цього – тривалість деяких процедур.
Нагадаємо, що у жовтні 2024 року президент України підписав закон, який регулює приватизацію державних банків. Рожкова розповіла, що спочатку потрібно буде обрати радника, після чого процес може розпочатися. Так, це займе більше часу, ніж у приватному секторі, орієнтовно від 9 місяців до року. Однак загалом шанси на продаж банків є і вони досить високі.
Рожкова зазначила, що Укргазбанк є одним з небагатьох банків з українським капіталом, який активно розвиває імплементацію ESG-стандартів, позиціонуючи себе як “зелений” банк.
Щодо Сенс Банку, то його приватизація буде простішою, оскільки цей банк є наймолодшим серед державних. Крім того, держава не давала додатковий капітал у банк, що полегшує визначення його ринкової вартості.
До речі, раніше повідомлялось, що глава НБУ сподівається на продаж Сенс Банку та Укргазбанку у 2025 році.