Із 1 серпня 2024 року Національний банк України (НБУ) розпочне вилучення з обігу банкнот номіналом 500 гривень зразків 2003-2007 років. Це рішення прийнято з метою поступової заміни старих банкнот на сучасніші, випущені після 2014 року.
Поступова заміна банкнот
За повідомленням пресслужби НБУ, поступове вилучення банкнот старого зразка підвищить якість готівки в обігу. Зношеність банкнот, які вже майже 18 років перебувають в обігу, є головною причиною такого рішення. Водночас банкноти старого зразка залишатимуться дійсним платіжним засобом, і громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень.
Мета такого заходу – забезпечити надійність та якість національної валюти. Як зазначили в НБУ, українці мають бути впевнені у якості готівки, отриманої у торговельній мережі, касі банків або банкоматах. Поступова заміна старих банкнот підвищить захист та якість грошей в обігу, роблячи розрахунки комфортнішими для громадян.
Забезпечення надійності та якості валюти
З 1 серпня 2024 року процес вилучення банкнот відбуватиметься наступним чином:
- Банки України припинять видавати банкноти номіналом 500 гривень старого зразка за всіма видами готівкових операцій.
- Нацбанк припинить підкріплювати каси банків такими банкнотами.
Потрапляючи в банки, банкноти номіналом 500 гривень старого зразка будуть вилучатися з обігу та передаватися до Національного банку для подальшого перерахування та утилізації. Заміна банкнот на сучасніші зразки не вплине на готівкові розрахунки громадян, і їм не потрібно вживати додаткових заходів для обміну.
Таким чином, це рішення не створить незручностей для громадян, але сприятиме підвищенню захисту та якості національної валюти, що є важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності країни.
Раніше у Нацбанку занепокоєні обвалом курсу гривні — що обіцяють.