Нові гроші повинні з’явитися в обігу в Україні після війни. Національний банк планує обміняти монети номіналом 1 і 2 гривні на вироби різного дизайну. Про це заявив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан в інтерв’ю газеті page.
Монети отримають новий дизайн та форму
Монети номіналом в 1 і 2 гривні були введені Національним банком замість банкнот в кінці 2018 року. Але практично з самого початку їх використання українці почали масово скаржитися на те, що їх практично неможливо відрізнити.
Через схожість розмірів і дизайну цих монет вони можуть збити з пантелику не тільки звичайних покупців, але і продавців на касах в супермаркетах. Особливо, якщо на касі стоїть черга і немає часу детально розглядати кожну монету.
Тому у 2021 році НБУ вирішив змінити дизайн цих монет. Була створена робоча група для розробки нових дизайнів.
Монети нового зразка можуть з’явитися після війни
За словами високопоставленого чиновника Нацбанку, монети нового зразка можуть бути в обігу вже зараз, але, на жаль, в цей процес втрутилася війна. І у Нацбанку не було часу тимчасово змінити дизайн монети. Отже, новий зразок монет, по всій видимості, з’явиться після закінчення війни.
Водночас Олексій Шабан заявив, що зміна дизайну грошей — звичайна практика у всіх центральних банках світу. І НБУ в цьому не виняток. Такі зміни повинні впроваджуватися в середньому раз на 7-10 років, в основному для підвищення збереження готівки.
Водночас чиновники Нацбанку не повідомили, яким буде дизайн нових грошей. Але Шабан додав, що це все ще можна обговорити з суспільством. Але ясно одне: після редизайну ці монети будуть виглядати зовсім по-іншому.
Раніше було опубліковано, що Національний банк України виводить з обігу монети, випущені до 2003 року, різних номіналів з метою оптимізації номінального ряду.