Україна продовжує зміцнювати енергетичне партнерство з країнами ЄС. Наразі обговорюється можливість використання газових сховищ для зберігання європейського газу та залучення іноземних інвестицій у відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури. Ці питання стали ключовими під час зустрічей міністра енергетики України Германа Галущенка з представниками Нідерландів та Данії у Брюсселі на засіданні Ради міністрів енергетики держав-членів ЄС.
Співпраця з ЄС в енергетичному секторі
Під час зустрічі з міністеркою кліматичної політики Нідерландів Софі Германс, український міністр наголосив на стратегічному значенні підземних газових сховищ України для енергетичної безпеки Європи.
Україна володіє найбільшими газовими сховищами в Європі, які мають значний потенціал для забезпечення потреб країн-членів ЄС. Взимку 2023-2024 років європейські трейдери вже зберігали свій газ у цих сховищах, що стало гарантією стабільності енергопостачання в Європі.
Основні переваги українських сховищ у великій місткості, надійності системи газотранспортних інтерконекторів та можливості реагувати на потреби європейського ринку.
Також обговорювалася підтримка Нідерландами українського паливно-енергетичного сектору шляхом надання необхідного обладнання для відновлення інфраструктури.
Під час зустрічі Германа Галущенка з міністром клімату й енергетики Данії Ларсом Огором обговорювалися питання поглиблення співпраці в енергетичному секторі та відновлення об’єктів, пошкоджених через російські атаки. Данія вже допомагає Україні у відновленні енергетичної інфраструктури, зокрема у Миколаївській області, покриваючи критичні потреби населення.