Єврокомісія готується представити стратегію відмови від російських нафти та газу. Презентацію заплановано на 6 травня. Її зміст може суттєво вплинути на майбутню енергетичну політику Європейського Союзу та міжнародну торгівлю.
Єврокомісія відмовляється від російських нафти та газу
Європейський Союз ще у 2022 році пообіцяв повністю відмовитися від російського викопного палива до 2027 року. Проте конкретна стратегія цієї відмови досі не була оприлюднена.
Незважаючи на суттєве скорочення постачань трубопровідного газу з РФ, минулого року країни ЄС збільшили імпорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ). На початок 2024 року частка РФ у сукупному постачанні газу та ЗПГ до Європи становила близько 19%.
У самій Європейській комісії поки не розкривають конкретних механізмів відмови від російської енергетики. Проте аналітики вважають, що до переліку можливих кроків можуть увійти тарифні обмеження на імпорт російського газу, що має зменшити його привабливість на європейському ринку.
Очікується, що реалізація нової стратегії призведе до активнішої співпраці з альтернативними постачальниками, зокрема зі США. В ЄС вже заявили про намір нарощувати імпорт американського ЗПГ.