Кабінет Міністрів України оприлюднив текст меморандуму про співпрацю, який днями підписали зі Сполученими Штатами Америки. Документ окреслює спільні плани про створення фонду інвестицій у відбудову України та закладає підґрунтя для укладення майбутньої угоди про економічне партнерство.
Що передбачає меморандум
Офіційна назва документа – “Меморандум про наміри між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України щодо завершення укладення угоди про економічне партнерство та фонд інвестицій у відбудову”. У ньому підкреслюється, що США зробили вагомий внесок у підтримку України з початку повномасштабного вторгнення РФ. Окремо наголошено про стратегічне прагнення обох сторін до вільної, суверенної та безпечної України. А також повідомляється про плани створити інвестиційний фонд як фінансову основу для масштабної повоєнної відбудови.

У тексті документа згадується також важливий внесок України у глобальну безпеку – добровільна відмова від третього у світі ядерного арсеналу після здобуття незалежності. Партнери наголошують на прагненні уникати потенційних конфліктів під час розробки остаточної угоди.
У рамках реалізації меморандуму прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідає Вашингтон після 20 квітня. Там він має зустрітися з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, аби сприяти остаточному погодженню тексту угоди.
Звіт про хід підготовки документа сторони планують надати до 26 квітня 2025 року. Це свідчить про високий рівень оперативності та зацікавленості обох держав у фіналізації домовленостей.