Увечері 6 травня, у День піхоти, кияни й гості столиці стали свідками символічної події. О 21:30 фасад готелю “Україна” на Майдані Незалежності засяяв словами вдячності українським піхотинцям. Проекція з посланням “Україна стоїть, бо стоїть піхота” стала частиною загальнонаціональної кампанії вдячності, ініційованої Культурними силами спільно з командуванням Сухопутних військ ЗСУ.
Арт-інсталяція на готелі “Україна”
До вшанування українських воїнів долучився і власник готелю Максим Кріппа разом із командою. У вересні 2024 року компанія Кріппи “Ола Файн” виграла приватизаційний аукціон на готель “Україна” в центрі Києва, запропонувавши 2,51 млрд грн, що в 2,4 рази перевищувало стартову ціну. Загальна сума з ПДВ склала понад 3 млрд грн. Готель потребує капітального ремонту, і Кріппа планує його оновлення після війни .
За словами бізнесмена, участь у кампанії вдячності військовим – це спосіб вшанувати тих, хто віддав життя за свободу, і нагадати суспільству про справжню ціну незалежності.
Ця інсталяція – наша можливість подякувати українським піхотинцям і віддати шану захисникам, які поклали життя у боротьбі. В усіх сенсах слова підсвітити, що ми не забуваємо про ціну нашої свободи, – підкреслив Кріппа.
Кампанія вдячності також включає низку інших подій. Випуск музичного альбому “Стоїть піхота”, створеного військовослужбовцями, відкриття пам’ятного знаку “Піхота” на Алеї захисників України, тематичну інсталяцію біля МЗС та інші заходи. Сотні українських організацій та компаній приєдналися до ініціативи, розмістивши на своїх платформах слогани та символіку, що прославляють піхотинців.
Охочі можуть підтримати кампанію на сайті pihota.army. Тут можна послухати пісні від українських військових, придбати символічну марку тощо.