Національний кешбек: програма виявилася не такою ефективною

Програма “Національний кешбек” виявилася далеко не такою ефективною, як очікувалося. Голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловив сумніви щодо її результативності.

“Національний кешбек” не виправдовує очікувань

Основною проблемою стали затримки у виплатах. Хоча українці накопичили 714 мільйонів гривень у грудні-січні, отримати ці кошти вони змогли лише з 7 березня, попри те, що платежі були в обробці ще з 18 лютого.

У середньому на одного отримувача припало лише 105 гривень на місяць – цього не вистачає навіть на оплату мобільного зв’язку, – зазначив Гетманцев.

Згідно з офіційними даними, на початок лютого активних користувачів програми було понад 5 мільйонів. Однак виплати за грудень-січень отримали лише 3,4 мільйона осіб.

Крім того, за 5 місяців дії програми виплачено лише 1,1 мільярда гривень із запланованих 3 мільярдів. Такі цифри вказують на недостатнє фінансування та, можливо, проблеми в реалізації.

Також зменшується інтерес до програми “Національний кешбек” з боку виробників: за чотири місяці їх кількість у програмі зросла лише на 170 учасників1586 до 1756), що свідчить про низьку залученість бізнесу.

Один із небагатьох успішних аспектів програми – 1208 українців отримали максимальний кешбек у 3000 гривень за покупки товарів вітчизняного виробництва.

Також від цього ж автора

Уряд відмовився запроваджувати ПДВ для частини ФОПів / Фото: відкриті джерела

Кабмін переглянув підхід до запровадження ПДВ для ФОПів

Уряд остаточно окреслив свою позицію щодо перспектив запровадження податку на додану вартість для фізичних осіб-підприємців.…

Пенсійний фонд спрямував 39,2 млрд грн на виплати за тиждень / Фото: відкриті джерела

Пенсійний фонд профінансував пенсії та допомоги на 39,2 млрд грн

Пенсійний фонд України оприлюднив дані про виплати за тиждень: пенсії, субсидії, лікарняні та інші соцвиплати…

Шмигаль повідомив про стабілізацію зі світлом у Києві та області / Фото: відкриті джерела

Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням у Києві

Денис Шмигаль заявив про покращення ситуації в енергосистемі Києва й Київщини, мінімальні відключення та ризики…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *