Програма “Національний кешбек” виявилася далеко не такою ефективною, як очікувалося. Голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловив сумніви щодо її результативності.
“Національний кешбек” не виправдовує очікувань
Основною проблемою стали затримки у виплатах. Хоча українці накопичили 714 мільйонів гривень у грудні-січні, отримати ці кошти вони змогли лише з 7 березня, попри те, що платежі були в обробці ще з 18 лютого.
У середньому на одного отримувача припало лише 105 гривень на місяць – цього не вистачає навіть на оплату мобільного зв’язку, – зазначив Гетманцев.
Згідно з офіційними даними, на початок лютого активних користувачів програми було понад 5 мільйонів. Однак виплати за грудень-січень отримали лише 3,4 мільйона осіб.
Крім того, за 5 місяців дії програми виплачено лише 1,1 мільярда гривень із запланованих 3 мільярдів. Такі цифри вказують на недостатнє фінансування та, можливо, проблеми в реалізації.
Також зменшується інтерес до програми “Національний кешбек” з боку виробників: за чотири місяці їх кількість у програмі зросла лише на 170 учасників (з 1586 до 1756), що свідчить про низьку залученість бізнесу.
Один із небагатьох успішних аспектів програми – 1208 українців отримали максимальний кешбек у 3000 гривень за покупки товарів вітчизняного виробництва.